Menü

Anket

Sitemizi Beğendiniz mi?
Evet (%74,7)
Hayır (%20,5)
Kararsız (%4,67)

Toplam Oy: 214

Tüm Anketler

Takvim

« Mart - 2023

»

PT SL ÇŞ CM CT PZ
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

İstatistikler

 Toplam Hit: 4506528
 Sitede Aktif: 2
 Ip: 172.70.38.168
 Browser: Default - 0.0
 Toplam Kategori: 20
 Toplam Blog: 561
 Toplam Yorum: 28
 Toplam Resim: 6
 Toplam Mesaj: 16

Etiket Bulutu

15 Temmuz 2016 Cumâ Dirilişi adayname aile âile Akdeniz Üniversitesi akrostiş anı Antalya Antalya Palas aşık edebiyatı ÂŞIK EDEBİYATI BABA başbakan başkanlık Bedford, Araba sevdası Biyografi cami cemaat cemiyet chp cuma cumhurbaşkanı çocuk edebiyatı Çocuk Edebiyâtı ÇOCUK ŞİİRLERİ dede deneme DÎNÎ ŞİİRLER DİNİ-MİLLİ ŞİİRLER DÖRTLÜK edebiyat eleştiri eymür eymür köyü eymürname GÜZELLEME halk şiiri halk şiri HÂTIRA hâtıralar HAYAT HİKÂYESİ HECE HECE VEZNİ hiciv İMAM-HATİP PİLÂV GÜNLERİ işkence KADİR GECESİ KÂFİYE komşu ülkeler koşma köy yazıları köyname lüleburgaz MANİ Manzum Fıkralar mızrap NÂMELER Nasreddin Hoca NURİ KAHRAMAN okul edebiyatı ordu ordu hayat ordu hayat gazetesi ordu imam-hatip Palace Palas RAMAZAN RAMAZAN EDEBİYATI recep tayyip erdoğan siyâset şiir toplum türkiye ulubey Yalçın Yüksel Yeni Türkiye zulüm

Blog

RSS Takip Tavsiye Et İndir (.doc) Okunma: 6591
POPÜLER MASONLAR ORDUDA

ORDU, GÖLKÖY; MÜBÂDELE.. GÖLKÖY İRFANI

“POPÜLER MASONLAR” ORDU’DA!

Bu bir suçsa, bana âit değil! Eğer bir vebâl söz konusuysa, belirtelim ki; bizi bu konuya getiren ve POPÜLER MASONLAR’ı Ordu’ya getirttiren Teyneli Köyü’nden Hüseyin KILIÇKAYA Ağabey oldu! Ben sâdece marabayım, o kadar! Ne demişler; ELÇİYE ZEVÂL OLMAZ!

Kendisi millî-mânevî, ve bilhassâ bunların siyâsî olanlarında fevkâlâde duyarlı, sempatik, sevilen, daha doğrusu kendisini çene, mene ve de mete-zoruyla sevdiren ve herkese nazı geçen bir ağabey! Allâh(CC) selâmet versin.

Bu kitabın adını duymuş ya da gazetede görmüş; benim kitaba ilgimi bildiğinden, “Bul, al, getir; anlamam!” dedi kesti-attı! Ordu’da bulamadım. Geçen Ankara’ya gidince AŞTİ’den aldım. Çünkü artık kurtuluş yoktu. Çünkü mâzeret ileri sürecek bir bahâne kalmamıştı. İyi de oldu. Biz de istifâde ettik. İnşâllâh şu anda sizler de ediyorsunuz.

Mâlumunuz; bizler de sizler gibi, taa 70’li yıllarda duyduk MASONLUK denen şeyi. Aziz milletimiz boş durur mu? Hemen, bir sürü uyarıcı kitaplar kaleme almışlar, ya da tercüme etmişlerdi. Bunlardan birisini iyi hatırlıyorum; çok ince ve 75 kuruşluk bir kitaptı. Ama, adı çok vurgulayıcıydı: DİNSİZLİK DÎNİ; MASONLUK!

Çocukluk ve gençlik yıllarımız dâhil, ülkemiz 40 yıl boyunca, Süleyman DEMİREL adıyla yattı, kalktı. Bu muhteremin şahsıyla özdeşleşen masonluk, onun sahneden çekilmesiyle gündemden düşmüş gibi oldu. Ancak, şu an ülkemizde kıyasıya yaşanan mücâdelelerin derin boyutlarında, gizli güçlerin parmağı, hattâ eli, kolu, irâdesi olduğu muhakkak.

Hatırlıyorum; daha o yıllarda bir köy meydanında bir seçim dönemi öncesi vatandaşlarla sohbet ederken, propaganda ve uyarı mâhiyetinde, Süleyman DEMİREL’in masonluğundan dem vurmuştuk. Hiç ummadığımız, oradakilerin en yaşlısı, câmi cemaatı bir vatandaş, “Masonluk ne demek? Yardımlaşma demek; NE VAR BUNDA?” diye îtiraz etmişti. Doğru; ancak, neyin ve kimlerin yardımlaşması?

Bakınız, adı geçen kitapta ne yazıyor? “Siyonizm’in vazgeçilmez uzantısı konumundaki mason localarına üye olmak, bu asil millete karşı yapılan alçaklıkların en büyüğüdür. Çünkü, açıklıkla görüldüğü kadarıyla her iki şer odağının da yegâne amaçları, dünyâ üzerinde hükümranlık kurdukları yerleşim merkezlerinin insanlarını ekonomik kaosa sürüklemekten başka bir şey değildir.”(Shf.9)”

Masonluk, bize her zaman soğuk ve sevimsiz gelmiştir. Anadolu insanının o derin sezgisi, bu kelimenin içselleşmesine aslâ müsâde etmemiştir. Siyâsîlerimizin de, karşı tarafı mason olarak nitelemesi bu konudaki bilinci pekiştirmiş, yazılan kitaplar da zihinlere perçinlemiştir.

Lâkin, bu dâvâ bitmiş değildir. Hak-Bâtıl mücâdelesinin somut tezâhürü şeklinde, gizli ya da açık olarak bütün dehşetiyle devam etmektedir. Millet olarak son 300 yılın bütün belli-başlı olaylarında, yabancılaşma mâhiyetli tüm kültürel hareketlerinde bu kavramın parmağının olduğu görülür ya da hissedilir.

Popüler Masonlar Ordu’da derken bir şey bildiğimi sanmayın. Ordu’da mason var mı yok mu? Bu konuda herhangi bir fısıltı duymuş değiliz. Ancak, masonluğun arka bahçesi diyebileceğimiz, kitaplarda masonlukla yan yana yazılan Rotary Kulübü’nü duyuyoruz yalnızca. Görüldüğü kadarıyla, faaliyetlerini de açık yapıyorlar. Bir de Masonluğun fideliği niteliğinde LİONS kulüpleri var. Uluslar arası derin siyâsî boyutu ifâde eden BİLDERBERG var.

Hattâ meşhur TV Programcısı ve yazar Hulki CEVİZOĞLU’nun, MASONLUK ve ROTARYENLİK adlı, iki kavramı ve diğer ilgili kuruluşları anlatan geniş boyutlu bir kitabı da mevcut. Bu kitap ve masonlukla ilgili diğer konular detaylandırılmak istenirse; kütüphânelerde ve sanal âlemde içte ve dışta yayınlanan sayısız materyâl var. Oralara başvurulabilir.

 

Konumuz olan POPÜLER MASONLAR adlı kitapta, bu gün ERGENEKON soruşturmaları bağlamında adları sık sık geçen isimler yanında, hiç umulmadık, ilginç isimler de var:

Sinan Aygün, Mehmet Haberal, İhsan Doğramacı, Bedrettin Dalan, Turhan Çömez, Doğan Hızlan, Dinç Bilgin, Ali Avni Balkaner, Selçuk Yaşar, Şarık Tara, Faruk Süren, Fehmi Tahincioğlu, İshak Pinhas, Necdet Tokatlıoğlu, Bülent Akarcalı, İlhan Kesici, İlnur Çevik, Gabriel Esmersoy, Telman İsmailov; aynı zamanda BİLDERBERG üyeleri de olan Kemal Derviş, Gazi Erçel, Cem Boyner, Mustafa Koç.

Gayretini bu ve benzeri konulara hasr’etmiş yazar Süleyman YEŞİLYURT, kitabın önsözünde şöyle diyor:

“SİYONİSTLER’in payandası olarak bütün üniteleriyle kronikleşmiş bir yapı teşkil eden MASONİZM, liyâkâti ve bilgisi ne kadar üst seviyede olursa olsun, gerçek ANADOLU insanlarına hayat hakkı tanımadığı gibi, arzuladığı makamlara erişmelerini her zaman ve her devirde engellemektedir.” Shf:9

Bu gün ülkemizde, ekonomiden siyâsete, hattâ spordan medyaya, her sahada sergilenen mücâdele, tam da bu değil midir? O zaman, ne masonluk, ne bahçesi ne de çevresi; bizim yerimiz, durağımız, hele hele çerağımız aslâ olamaz!

Selâm ve selâmet; İslâm’a tâbî olanlar içindir, yalnızca; ves’selâm…

 

ORDU HAYAT GAZETESİ

19.05.2010

  # Yorum Yaz #

İsim :

Yorum :
(Max. 400 Karakter)

 
» Benzer 5 Konu
 Konu Başlığı Tarih Okunma
  - İŞTE SANA CENNETİN ANAHTARI 3/25/2012 2338
  ..GİDİYOR HÂTIRALAR... 3/26/2012 1652
  10 OCAKtan 12 EYLÜLe YÜRÜYENLER... 3/26/2012 1766
  17 YIL ÖNCE BU GÜN 3/26/2012 1869
  28İNDEN 22SİNE ŞUBAT DEFTERİ 3/25/2012 1844

En Çok Okunanlar Son Yorumlananlar Hakkımda
POPÜLER MASONLAR ORDUDA (6591)
AKROSTİŞ YAZILARI (5425)
FOTOĞRAF-NÂME (5088)
EYMÜR-NÂME 1 (4562)
EYMÜR-NÂME 3 (4517)
MODA-NÂME (4449)
EYMÜR-NÂME 2 (4386)
Nûri KAHRAMAN (4043)
Bedford-nâme (3972)
BAYRAMLAŞALIM DOSTLAR! (3877)
ÜÇ ÖZTÜRK, BİR MEVLÂNÂ.. (1)
CHP-NÂME (1)
GACAROĞLU AHMET EFENDİ (1876-1962) (1)
FOTOĞRAF-NÂME (4)
37 YIL ÖNCESİ, KÖYDE BU GÜN.. (1)
NASIL BİR İL BAŞKANI? (1)
ERKAN TEMİZ BEYİN TELEFONU (1)
BİZ DE İMAM-HATİPLİYİZ Sn. ADİL AKYURT (1)
MODA-NÂME (3)
AKROSTİŞ YAZILARI (4)
 

Www.GirdapTasarim.Com Tarafından Hazırlanmıştır...